Menu

Czytaj na zdrowie

Moje pierwsze kroki z recenzjami przeczytanych książek.

Recenzja książki "Filip, lis i magia słów" Elżbieta Zubrzycka

everyfree

filip_1filip_2

IMG_20181026_184545_923

Uwielbiam książki dla dzieci, czytam córce odkąd się urodziła dlatego gdy tylko zauważyłam książkę "Filip, lis i magia słów" wiedziałam że muszę ją mieć.
Pewnego dnia okazało się że rodzice Pusi kazali jej pomóc w domowych obowiązkach i nie może bawić się z Filipkiem, zmartwiony sam postanowił znaleźć sobie zajęcie. Szedł, szedł aż doszedł do końca Wysokiego Lasu a tutaj zaczynały się łąki należące do innych zająców, jednego nawet ujrzał. "Zobaczył dużego, grubego zająca (...) Różnił się od znanych Filipowi szaraków tym, że wcale nie był taki szary - jego futerko miało żółtawy odcień". Ponieważ nudził się sam więc postanowił zagadać, stary zając był arogancki i gburowaty ale już po chwili razem w najlepsze bawili się na śniegu, przeszkadzało mu trochę to że stary zając jest nie miły i wyśmiewa się z niego ale postanowił skupić się na zabawie. Gdy zabawie nastał kres zajączek ruszył do domu a tam niespodziewanie na drodze stanął mu inny zając który był bardzo na niego zły i chciał go bić, a wszystko dlatego że był zazdrosny że jego tata bawił się z Filipkiem a z nim nigdy nie chce. Po wyjaśnieniu sprawy Filip poszedł do domu i opowiedział całą historie swoim rodzicom, im niestety nie spodobało się to że ktoś wyśmiewał ich syna i źle się do niego odnosił więc wpadli na wspaniały pomysł gry w Ja Jestem. "Świat naszych dzieci będzie taki jakie sobie opowiedzą. Będzie dobry, jeśli użyją dobrych słów, i zły, jeśli użyją złych słów. Słowa są jak jagody. Jedne smaczne i pożywne, a inne trujące." Czy gra podziałała i zajączek nauczył się rozróżniać dobre osoby od złych? To wszystko przed Wami.
Ta książka jest tak mądra i wyjątkowa że powinno ją przeczytać każde dziecko, zwykłym czytaniem bajki może nabrać dobrych nawyków i nauczyć się dobrego zachowania, a przede wszystkim swojej wartości. W całej książce jest wiele mądrości, należy pomagać rodzicom, szanować innych i odnosić się do nich z szacunkiem oraz to że nie powinno dawać się przyzwolenia na wyśmiewanie się z siebie.
Ta książka będzie u nas numerem jeden i na pewno kupie wszystkie części.

 

Za przeczytanie dziękuję:

Czytam i recenzuję na CzytamPierwszy.pl

© Czytaj na zdrowie
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci